aktuality matatkoO víkendu 23.4.-25.4. se uskutečnilo první kolo Českého poháru v plavání, byly to první závody od uzavření plaveckých bazénu, které nastalo v řijnu 2020.

Závodů se mohlo účastnit jen omezený počet plavců. Z Olomouce v Pardubicích plavalo 9 plavců a vůbec si nevedli špatně. Dvě vítězství na 50 motýlek a 50 kraul, a dvě druhá místa na 100Motýllek a kraul si vyplavala Barbora Janíčková. 50 a 100 kraulem plavala ve svých nejlepších osobních časech a tudíž v rekordech oddílu 25.88 a 56,51.

Časem na 50VZ splnila limit na Světovou Univerziádu, která se přesunula z letošního léta na léto příštího roku. Vítězstvím na 50 m Prsa potvrdil Vojtěch Maťátko pověst nejrychlejšího "prsaře" v ČR, Jeho čas byl 28.39, na 100metru prsa byl třetí. Ve finále se potom představili Neoralová, Pacovská a Šišma.