Vyhlášení nejlepších kanoistů a raftařů ČR roku 2018

Termín: prosinec 2018.

Místo: Olomouc

Zajištění maximální úrovně velmi prestižní akce celorepublikového významu v Olomouci s názvem – Kanoista a raftař roku 2018. Tato akce každoročně přivádí do Olomouce nejlepší sportovce, trenéry i funkcionáře tohoto sportovního odvětví včetně zástupců medií. Sedmnáctého ročníku vyhlášení ankety Kanoista roku 2017 se zúčastnilo cca 400 osob ve věku 12 – 83 let. Jednalo se o příznivce kanoistiky a její aktivní provozovatele s aktivním životním stylem z celé ČR a také ze Slovenska. Akce se účastnila celá řada vítězů i olympijských medailistů. Akce neustále získává na významu a byla mediálně velice atraktivní. Mediální výstupy se objevily ve všech hlavních médiích ČR a na Slovensku včetně televizních výstupů.

Velká cena Olomouce plavání

Termín: 17. 3. 2018.

Místo: Olomouc, plavecký bazén

Velká cena Olomouce je tradiční mezinárodní plavecký mítink, kterého se účastní 400 plavců z ČR, Polska, Slovenska, Rakouska, Slovinska. Tradiční jarní termín – 17. 3. 2017

Uspořádání 1. akademického mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru Olomouc.

Pořádá: Český veslařský svaz, Veslařský klub Olomouc, z.s. a SK UP Olomouc, oddíl akademického veslování.

Termín: neděle 18. 2. 2018.

Místo: Clarion Congress hotel Olomouc

Cílem je:

a)kvalitní uspořádání akademického mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru

b)prezentace SK UP Olomouc, oddílu akademického veslování jako kvalitního organizátora veslařských soutěží

c)reprezentace a zviditelnění města Olomouce

d)otevřenost veřejnosti, nalákání nových členů a působení v rámci prevence kriminality

Disciplíny 1. akademického mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru:

  1. Akademické čtyřky muži
  2. Akademické čtyřky ženy
  3. Akademické čtyřky mix
  4. Akademické mistrovství muži
  5. Akademické mistrovství ženy

Pohár Rektora UP v basketbale

Termín: 8. – 9. 9. 2018.

Místo: Olomouc, Hala UP                          

Basketbalový turnaj „O pohár Rektora UP“. Tento turnaj se pořádá v Olomouci pravidelně s menšími přestávkami od roku 1975. V letošním roce je určen pro kategorie mladších žáků a mužů. Celkový počet družstev 16, tzn. 192 hráčů a min. 60 osob doprovodu. Turnaj je součástí přeboru UP Olomouc v basketbalu s mezinárodní účastí.

Pohár města Olomouce v synchronizovaném plavání

Termín: sobota 2. 6. 2018

Místo: Olomouc, plavecký bazén

Letní pohár města Olomouce je mezinárodní závod v synchronizovaném plavání pro všechny věkové kategorie, a to pro: mladší žákyně, starší žákyně, juniorky a seniorky. Soutěže Letní pohár města Olomouce se pravidelně zúčastňují kluby z celé České republiky a střední Evropy. Za účel projektu považujeme seznámení olomoucké veřejnosti s činností a vysokou výkonností olomouckého klubu synchronizovaného plavání, který každoročně sbírá mistrovské tituly.

Mezinárodní závody v synchronizovaném plavání na Slovensku (FINA WORLD SERIES, MEC Cup a MSR seniorek a mladších žákyní)

Termín: 11. – 13. 5. 2018, Šamorín, Slovensko) a ve Švédsku (Swedish Open Youth Championships, kategorie juniorky, starší žákyně a mladší žákyně, termín: 18. – 20. 5. 2018, Švédsko)

Účast družstev a jednotlivců oddílu synchronizovaného plavání na mezinárodních soutěžích. Jedná se o výtečně obsazené mládežnické soutěže, kterých se zúčastní přední akvabely z celé Evropy.

Hanácký pohár

Termín: září 2018.

Místo: Olomouc, loděnice u haly UP    

Hanácký slalom je největším mezinárodním závodem ve vodním slalomu na Moravě a jedním z největších v celé Evropě. Předpokládaná účast 350-400 závodníků, což znamená nezanedbatelnou položku

též pro regionální turistiku a ekonomiku. V předchozích ročnících jsme zaznamenali výrazný nárůst diváků, na březích Moravy jich závod sledovalo několik tisíc, další stovky cyklistů průběžně projížděly